... ładowanie danych ...
... proszę czekać ...
logo
Jesteś tutaj: >> palnikiweglowe
logo
    PALNIKI - Węglowe: dla usprawnienia i przyspieszenia wypalania w piecach ceramicznychpalniki

palniki weglowe palnik weglowy palnik produkt palnik palnik weglowy


 
 
 
 
 
 
 

   Nasza firma pragnie zaprezentować Państwu palnik węglowy pyłowo-powietrzny nowej generacji. Urz+/-dzenie to zostało całkowicie od nowa przemyślane i zaprojektowane, a wynikało to z doświadczeń użytkowania poprzednich palników i wymagań jakie stawia przed nami produkcja wyrobów ceramicznych. Ujęto również w tym projekcie aspekt ekonomiczny. Podeszliśmy do wykonania tego zadania bardzo poważnie i zostało to poprzedzone wieloma dyskusjami i praktyką ludzi z branży ceramicznej.

   Palnik posiada główny silnik o mocy zaledwie 2,2 kW, który napędza tarczę z młotkami i wentylator powietrza. Wydajność wentylatora została tak dobrana, aby dostarczyć minimalną ilość powietrza, niezbędną do spalenia paliwa wdmuchniętego do pieca oraz, aby zapewnić odpowiedni spręż wentylatora, aby mógł przenieść żądaną ilość węgla i nie zapychał węży dostarczających paliwo do pieca. Kierowaliśmy się literatur+/- i doświadczeniem, które sugeruje, że w każdym rodzaju pieca jest nadmiar powietrza.

   Napęd został tak zaprojektowany, aby nie sprawiał kłopotów przy eksploatacji. Zastosowaliśmy wał główny z dwoma obudowami łożyskowymi i przeniesienie mocy przez paski klinowe.

   Napęd podajnika ślimakowego to motoreduktor o mocy 0,25 kW, który bez problemów dostarcza żądaną ilość paliwa.

   Sterowanie procesem wypału zapewnia prosty i łatwy w obsłudze układ elektryczny oparty na elektronicznych regulatorach temperatury, stycznikach i przekaźnikach. Każdy silnik posiada zabezpiecznie termiczne i przeciwzwarciowe tak, aby obsługa jego nie sprawiała żadnych problemów. Układ zbudowany jest z elementów i części, które można dostać na terenie całego kraju. Temperatura odczytywana jest z dwóch termopar, które sterują podawaniem paliwa do każdego z rzędów czeluści osobno. To główna idea, która przyświecała nam przy projektowaniu tego urządzenia, aby uzyskać jak najszybszy i jak najlepszy postęp ognia i możliwość sterowania każdym rzędem wypałowym osobno.

   Z przyjemnością zapraszamy Państwa do obejrzenia palników podczas pracy w naszym zakładzie. Wydajność, jakość i oszczędność jak+/- udaje się osiągnąć dzięki ich zastosowaniu przerosła nasze oczekiwania. Abyśmy nie byli gołosłowni przytoczymy fakt iż zużycie węgla w sorcie groszku o kaloryczności 30 000 kJ na tonę wyrobu wynosi ok. 30 kg przy wypalaniu wyrobów o dużej gęstości. Młynki pracuj+/- już z powodzeniem w zakładach na terenie Rosji, Ukrainy, Kazachstanu i Bułgarii, a także w Polsce.