... ładowanie danych ...
... proszę czekać ...
logo
Jesteś tutaj: >> ściany
dom
    PORADY - Ściany

dom

     Cegielnia Jarosty pragnie zaprezentować i polecić Szanownym Klientom stosowanie sćian trójwarstwowych z elewacją z cegły licowej Koral, Zendra lub innych np. ( cegły elewacyjne, klinkier) w budynkach jedno i wielorodzinnych. Nasze 40 letnie doświadczenie i praktyka w produkcji ceramicznych materiałów budowlanych pozwala nam stwierdzić że to najtańsze i najlepsze rozwiązanie w porównaniu z innymi metodami. Dom w którym ściany, stropy wykonano z ceramiki zapewnia wysoki komfort mieszkania, przyjazny dla użytkowników mikroklimat i tanie użytkowanie budynku przez wiele lat. Ponadto zapewnia wspaniałe walory estetyczne, dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną oraz wysoką klasę odporności ogniowej. W zakładce PORADY podpowiadamy kilka praktycznych rozwiązań.

      Życzymy Państwu mądrych wyborów przy budowie domu, bo budujemy przeważnie raz w życiu.

      Zapraszamy

porady   sciany

     Ściana trójwarstwowa jest najbardziej złożoną konstrukcją, z jaką można się spotkać zarówno w trakcie projektowania, jak i wykonawstwa ścian, dlatego omówione tu zagadnienia będą prawdziwe dla każdego rodzaju ściany z dowolnym wykończeniem elewacji.


Dlaczego?

     Rozpoczynając budowę, warto przemyśleć temat właściwego przygotowania i wykonania fundamentu. NajczęPciej stosowanym rozwiązaniem jest ściana fundamentowa z bloczków betonowych. Fundament można wykonać w tej technologii na dwa sposoby:
4ułożenie bloczka na 38 cm + termoizolacja, 4ułożenie bloczka na 25 cm + termoizolacja + bloczek 12 (14) cm.



poradysciany
 
porady sciany
1. zużycie 23 bloczki/m.b.,
2. daje możliwości wykonania elewacji z cegły licowej lub klinkieru,
3. ciągłość termoizolacji eliminuje mostki termiczne,
4. zewnętrzny bloczek fundamentowy daje możliwość oparcia ściance osłonowej z klinkieru oraz chroni warstwę termoizolacji przed naporem gruntu i wody gruntowej.
  1.zużycie: 23 bloczki/m.b.,
2. nie daje możliwości wykonania elewacji z cegły licowej lub klinkieru,
3. brak ocieplenia ściany fundamentowej powoduje powstanie mostka termicznego,
4. niedocieplenie ściany fundamentowej naraża termoizolację na napor gruntu i wody gruntowej.


     Drugie rozwiązanie przy takich samych nakładach materiałowych posiada o wiele więcej zalet. Przygotowana w ten sposob zewnętrzna ścianka przede wszystkim świetnie zabezpiecza ścianę fundamentową przed naporem gruntu i wody, ale też zostawia otwartą drogę do wykonania w przyszłości ściany osłonowej z klinkieru. Pominięcie tego szczegółu generuje - w przypadku póĄniejszej decyzji o wykonaniu elewacji klinkierowej - bardzo duże koszty związane z koniecznością stosowania konsol i zawiesi ze stali nierdzewnej. Zastosowanie tego rozwi+/-zania uwarunkowane jest ponadto koniecznością kotwienia w elemencie żelbetowym o odpowiedniej wysokości (np. wieniec). To ostatnie obostrzenie często sprawia, że wykonanie ściany osłonowej staje się w wielu przypadkach po prostu niemożliwe.

dach


1.  izolacja przeciwwilgociowa pionowa
2.  ściana fundamentowa
3.  ściana osłonowa
4.  drenaż opaskowy
5.  izolacja przeciwwilgociowa pozioma
6.  warstwa chudego betonu pod podłogę piwnicy